FAQ

Wyszukiwanie firm w serwisie

 1. Co to są masowe zapytania ofertowe
  Jest to funkcjonalność umożliwiająca przesłanie swojego zapytania ofertowego do wybranej grupy firm za pomoca jednego formularza i jednego kliknięcia, oszczędzając tym samym czas na wyszukiwanie wielu i wysyłania pojedynczo zapytania do każdej z nich.
 2. Dlaczego nie mogę wysłać masowego zapytania ofertowego
  Ograniczono ilość przesyłek do jednej dziennie dla każdego uzytkownika.
 3. Jak wyświetlane są firmy w serwisie
  Kolejność określa pakiet abonamentowy oraz chronologia dodania firmy do serwisu
 4. Dlaczego w serwisie nie wyświetla się moja wizytówka
  Aby wiszytówka była wyświetlana w serwisie należy zarejestrować konto a następnie potwierdzić rejestrację klikając na link aktywacyjny, który zostanie wysłany na podany podczas reesracji adres mailowy. Jeżeli wybrano pakiet płatny, wisytówka będzie widoczna po opłaceniu faktury proformy wysłanej po rejesetracji. 

Zarządzanie wizytówką

 1. Jakie są zalety droższych pakietów
  Oprócz wyższego miejsca na liście wyników wyszukiwania oraz szerszych danych firmowych prezentowanych w serwisie, droższe pakiety umożliwiają tańsze korzystanie z narzędzi do E-mailingu. W najdroższych pakietach wprowadzono duży transfer oraz dużą ilość maili do wysłania w abonamencie bez dodatkowych opłat.
 2. Jak zmienić pakiet na wyższy
  W panelu administratora znajduje się opcja Twój pakiet: "zmień". Po wybraniu wyższego pakietu, kwota do zapłaty zostanie odpowiednio przeliczona. Za wyższy pakiet zostanie naliczona opłata zmniejszona o kwotę aktualnego pakietu pomnożoną przez ilość dni, jaka upłynęła od rejestracji pakietu obecnego. 
 3. Czy mogę zmienic adres swojej strony na subdomenie
  Na chwilę obecną jest taka możliwośc pod warunkiem, że subdomena jest dostępna. 

Narzędzia do e-marketingu

 1. Jak mogę rozpocząć wysyłke mailingu
  Wystarczy wejść w zakładkę E-Marketing->mailing->nowy a następnie postepować krok po kroku.
 2. Jak naliczane są opłaty za mailing?
  Opłata naliczana jest za transfer oraz za przesłanie 1 emaila. Dodatkowo, jeżeli korzysta się z bazy serwisu Kogio.pl cena zostanie powiększona również o zakup 1 adresu. Ceny naliczane są wg. aktualnej stawki dla danego pakietu.
 3. Kiedy mogę wysłać mailing reklamowy
  Mailingi reklamowe można przesyłać bezpośrednio do bazy serwisu kogio.pl, ponieważ bazy są potwierdzone. Dodatkowo mailingi mozna wysyłać również do własnych baz jeżeli mamy zgode użytkowników.
 4. Czym różnią się GRUPY, LISTY ADRESOWE, GRUPA IMPORT, BAZA KOGIO
  GRUPY -
  są to zaimportowane lub dodane ręcznie adresy, które nie zostały potwierdzone. Oznacza to, iż opcja systemu umożliwi przesłanie zapytania o zgodę na otrzymanie oferty. System automatycznie odeśle do użytkownika ofertę, jeśli zostanie kliknięty link {LINKOFERTA}.
  LISTY ADRESOWE - są to tworzone automatycznie listy mailingowe, użytkowników, którzy zapisali się na daną listę podczas przesyłania mailingu reklamowego, po kliknięciu w {LINK}. Listy adresowe są oznaczone przedrostkiem Lista_nazwa_mailingu i są to potwierdzone adresy, do których w przyszłości można wysyłać newslettery. 
  GRUPA IMPORT - Są to zaimportowane adresy potwierdzone. Do tej grupy system umożliwia wysyłanie mailingów reklamowych. Grupę import tworzymy wchodząc w zakładkę E-Marketing->Kontakty->Grupy podając nazwę grupy i zaznaczając opcję poniżej GRUPA IMPORT.
  BAZA KOGIO - To baza należąca do serwisu kogio.pl. udostępniona dla użytkowników, którzy mogą przesyłać mailingi reklamowe korzystając z wielu kryteriów wyboru. Do bazy kogio można wysyłac mailingi reklamowe za opłatą wg. stawek dla danego pakietu anonamentowego.
   
   
 5. Opcje wysyłania mailingów
  Można przesyłać mailingi reklamowe (do baz kogio lub własnych baz, które są potwierdzone) oraz zapytania o zgodę na przesłanie oferty. 
  Podczas wysyłek korzystamy z:
  {LINK} - dodanie do listy adresowej
  {LINKOFERTA} - gdy nie mamy potwierdzonej bazy i przesyłamy zapytanie o zgodę na przesłania oferty. Po klikięciu uzytkownik automatycznie otrzyma wcześniej przygotowaną ofertę.
  {LINKSTOP} - wypisanie z listy adresowej
  UWAGA! Koniecznie należy stosować duże litery. W miejscu opcji, w mailingu wstawione zostaną linki. 
 6. Jak korzystać z automatycznego przesyłania oferty
  Jeżeli nie mamy potwierdzonej bazy i korzystamy z automatycznego odesłania oferty, w mailingu wstawiamy {LINKOFERTA}, który pozwoli automatycznie odesłać ofertę do użytkownika, który kliknął w ten link (wyraził zgodę). Duże litery mają znaczenie.
 7. Jak przgotować ofertę do automatycznego odesłania
  W zakładce E-Marketing->Mailing->Oferty można utworzyć ofertę, którą następnie wybierzemy podczas przesyłania zgody o możliwośc odesłania oferty. Taka oferta trafi do użytkowników którzy klikną w {LINKOFERTA}. Użytkownicy, którzy kliknęli zostaną również poproszeni o pozostawienie swoich danych kontaktowych, które będą dostępne w raportach z danego mailingu.